KMT Solar&Çati | Çatı Üzeri Güneş Enerji Sistemleri
Yeni teknolojiler; su kıtlığı, iklim krizi, plastik kirliliği gibi çevresel sorunlara çözüm bulmada ve toplumsal fayda sağlamada önemli bir yere sahip. KMT Solar&Çatı olarak, değişen dünya koşullarına uyum sağlamak ve bu koşullara yeni teknolojilerle yanıt vermek üzere Ar-Ge ve inovasyon yetkinliklerimizi her geçen gün güçlendiriyoruz. Yenilikçilik odağında kendi operasyonlarımızı dönüştürürken ürünlerimizle de kurumsal müşterilerimizin ve ustalarımızın yaşamına değer katıyoruz.

Birleşmiş Milletler bünyesindeki çözülmeyi bekleyen 17 Global Problem (SDG) etrafında çalışıp, bu problemlere çözüm üretmek adına durmaksızın Ar-Ge ve Inovasyona yatırım yapıyoruz.

Yapay zekâ, ileri robotik ve bilişsel otomasyon, gelişmiş analitik ve nesnelerin interneti (IoT) gibi üstel teknolojiler, iş yapış şekillerini görülmemiş bir hızla dönüştürüyor. İş gücünde yapay zekâ uygulamalarının yaygınlaşması verimliliği artırırken, yeni iş alanlarının ortaya çıkmasına ve geleceğe yön vermemize de olanak sağlıyor. Önümüzdeki dönemde yayılması muhtemel elektrikli araçlar ve şarj üniteleri anlamında oluşması muhtemel yeşil merkezli gelecek için araştırmalarımızı sürdürüyoruz.

Yeni İş Alanı: Çatı Üzeri Solar Enerji Sistemleri ve Uygulamaları
Yenilenebilir enerji sistemlerinin üretilmesi ve yaygınlaştırılması konusunda yatırımlarımızı hızlandırıyoruz. KMT Solar&Çatı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan solar panel projesi kapsamında, 2021 yılında kurduğumuz Enerji Yönetimi Departmanı bünyesinde, güneş enerjisi üreten solar sistemlerde keşif, mühendislik, uygun sistem seçimi, kurulum ve izin sürecinin takibi ile sistem izleme ve bakım alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Üretilen sistemlerin test edilmesi için Türkiye’de ilk olarak gerçekleştirilecek Teknolojik Ekoköy Zeitgeist Projesinin çatısına deneme sistemleri kurup, test süreçlerine başlayacağız. Sistemler solar eğitimi alan uzman solar catı ustalari tarafından uygulanacak.

KMT Çatı Çözümleri’in Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

KMT Çatı Çözümleri Fotovoltaik Güneş Enerjisi sektöründe konutlardan, villalara ve eğitim yapılarına özel olarak solar sistem çözümleri sunulmaktadır
kesif

Keşif

muhendisllik

Mühendislik

kurulum

Kurulum

izin-sureci

İzin Sürecinin Takibi

sistem-izleme

Sistem İzleme ve Bakım

PLATİN PAKET

Ürettiği elektriği depolayıp ihtiyaç anında 7/24 kullanmak isteyenler

ALTIN PAKET

Gün içinde elektriksiz kalmak istemeyenler

TASARRUF PAKETİ

Elektrik faturası yüksek olup düşürmek isteyenler